skip to Main Content
English English Lietuvių kalba Lietuvių kalba Polski Polski Русский Русский

Manote, kad paskola su mažomis palūkanomis iš esmės pakeistų jūsų finansinę padėtį? Būtent ji padėtų spręsti netikėtai iškilusią bėdą? Norint gauti finansinę pagalbą iš vartojimo paskolas ir kreditus teikiančių įmonių, pirmiausia reikia įvertinti savo skolinimosi galimybes. Tik jos padės suprasti kaip iš esmės atrodote kredito teikėjui – patikimi ar vis dėlto ne.

Skolinimosi galimybes privaloma įvertinti kiekvienam asmeniui

Reikia atminti, kad skolinimosi galimybių įvertinimas yra naudingas tuo, kad tai padeda suprasti realią situaciją. Pavyzdžiui, matydami, kad jūsų skolinimosi galimybės yra per menkos, nes negaunate pakankamai pajamų, žinotumėte kokia yra esminė problema. Tad, jūs jau žinotumėte, kad pajamų trūkumas ne tik kamuoja buitiškai, bet taip pat kenkia ir ateičiai, nes esant bėdai – negausite paskolos.

Kiekvienas asmuo turi įvertinti savo skolinimosi galimybes ir dėl to, kad nežinia kaip ateityje jas vertins finansų įstaigos, darbdaviai ir t.t. Juk neaišku kokie teisės aktai galios po kelių metų ar ilgesnio periodo. Kuo prastesnės skolinimosi galimybės, tuo apskritai prastesnė jūsų ekonominė situacija. Jūs ne tik negausite vartojimo paskolos, bet taip pat neturėsite galimybės pirkti lizingu, o ką jau kalbėti apie būsto paskolas.

Iš anksto savo skolinimosi galimybes galite įvertinti ne tik paskaičiavę pajamų vidurkį, bet ir apžvelgę kredito istorijos ataskaitą. Kiekvienas asmuo turi apskaičiuoti kokią pajamų dalį jis gali skirti kas mėnesį kai tektų mokėti įmokas už paskolas. Pagal paskutinius keturis mėnesius išveskite vidurkį iš gaunamų pajamų (į rankas). Tada gautas vidurkis turi būti apskaičiuojama procentine išraiška. 40 procentų to vidurkio galite skirti įmokų  mokėjimui. Jeigu jau skiriate tokią sumą – jūsų skolinimosi galimybės priėjo ribą. Kol turimų skolų negrąžinsite, tol negalėsite gauti naujos paskolos ar kitų paslaugų išsimokėtinai.

Kredito istorijos ataskaitą analizuoti reikėtų kiekvienais metais. Kas metus žmogus turi teisę ją patikrinti nemokamai. Ten matysite net ir savo kredito reitingą, o ne tik turimus ir anksčiau turėtus įsipareigojimus.

Skolinimosi galimybės kasmet turi būti vertinamos atidžiai, nes tokia procedūra jums patiems leis suprasti ką reikia keisti savo ekonominėje padėtyje.

Vartojimo kreditų palyginimas:

Kreditas:
Terminas:
Filtruoti pagal:
Rikiuoti pagal:
Rasti kreditų pasiūlymai
Rastas vienas kredito pasiūlymas
Nerasta nei vieno kredito pasiūlymo
Daugiau rezultatų

Vartojamosios paskolos įvairiausių poreikių tenkinimui šiuo metu teikiamos su galimybe įmokas mokėti kelerius metus ar tiesiog mėnesius. Pasirinkus paskolos sumą, turite galimybę nustatyti norimą kredito grąžinimo terminą. Tada matysite skaičiuoklės grąžinamus rezultatus – mėnesio įmokos dydį, mokėjimo periodą, metines palūkanas bei kitą informaciją, kurią pateikia kreditorius. Tačiau, reikėtų žinoti, kad tokios paskolos internetu ir išdavimo vietose suteikiamos tam tikra tvarka.

Vartojamosios paskolos asmenims su dideliais įsiskolinimais – nesuteikiamos

Kadangi vartojimo kredito įstatymas yra labiausiai reguliuojantis paskolų rinką, reikia žiūrėti ką jis sako dėl kreditingumo vertinimo. Tai reiškia, kad kreditingumo vertinimo niekas neišvengia. Jo metu apžvelgiama kokioje situacijoje yra klientas. Jeigu jis turi gausybę įsiskolinimų, kurių nesugeba padengti laiku, tuomet vartojimo paskolos jis negalės gauti. Net ir labai menki įsiskolinimai sukels daugybę kliūčių norintiems naujos paskolos.

Ieškantiems kredito, kuriuo būtų galima padengti turimas skolas, nereikėtų dairytis į vartojimui skirtas paskolas. Trumpai tariant, vartojamosios paskolos tam ir yra skirtos – vartojimo poreikių tenkinimui. Paskolos, kurios naudojamos turimų skolų padengimui, vadinamos refinansavimo kreditais. Tai du skirtingi dalykai.

Kaip bebūtų, vartojamosios paskolos išduodamos asmenims, kurie:

  • Turi pakankamą pajamų šaltinį, kuris atitinka teisės aktų reikalavimus;
  • Neturi nepadengtų skolų;
  • Nuolatos gyvena Lietuvos teritorijoje;
  • Yra pilnamečiai ir veiksnūs;
  • Nėra bedarbiai;
  • Turi sutuoktinio sutikimą;

 

Kredito įstaigos, bankai bei kitos finansų įmonės, kurios teikia vartojamąsias paskolas, visų pirma, turi gauti licenciją, verstis šia veikla. Jeigu jums reikia paskolos vartojimui, tuomet venkite tokių kreditorių, kurie pinigus skolina nebūdami įtraukti į Lietuvos banko skelbiamą specialų sąrašą. Norint teikti vartojimo kreditus ir paskolas, įmonė privalo būti įtraukta į viešą vartojimo kredito davėjų sąrašą. Tai reiškia, kad įmonei pirmiausia teks kreiptis į Lietuvos banką ir įgyvendinti jo keliamus reikalavimus.

Lietuvoje vartojamosios paskolos teikiamos su užstatu ir be jo. Su turto įkeitimu siūlomos paskolos yra šiek tiek naudingesnės – jos suteikiamos ilgesniam laikui. Taip pat paskolos su užstatu suteikiamos mažesnėmis palūkanomis. Kiekvienas asmuo turi pats tinkamai įvertinti kokia paskola geriausia būtų būtent jam.

Vartojimo kreditų palyginimas:

Kreditas:
Terminas:
Filtruoti pagal:
Rikiuoti pagal:
Rasti kreditų pasiūlymai
Rastas vienas kredito pasiūlymas
Nerasta nei vieno kredito pasiūlymo
Daugiau rezultatų

Ketinate imti paskolą, bet norite pasirinkti tinkamai, kad ateityje nekiltų problemų su įmokų mokėjimu? Kokias paskolas reikėtų rinktis jums – priklauso nuo jūsų situacijos. Ekspertai pažymi, kad reikėtų vadovauti elementariomis taisyklėmis. Jos bent kažkiek padės sumažinti riziką priimti netinkamą finansinį sprendimą. Tad, kaip reiktų pasirinkti pasiūlymą – skaitykite žemiau.

Paskolas reikėtų rinktis pagal terminą ir palūkanas

Bene svarbiausi rodikliai, kurie jūs turėtų dominti pirmiausiai – metinė palūkanų norma ir terminas, per kurį grąžinsite skolą. Paskolos terminas yra labai svarbus. Kai žmogus pasirenka trumpalaikę paskolą, jis per mėnesį ar per kelis turi grąžinti visą paskolą. Tai padaryti geba ne kiekvienas, nes daug kam gali nutikti bėdų, kur teks leisti pinigus. Tad, ekspertai pabrėžia, kad jeigu jau yra poreikis imti paskolą, tuomet reikėtų žvalgytis į ilgesnį kredito grąžinimo terminą.

Ilgesnis įmokų mokėjimo grafikas pasižymi viena savybe – įmokos yra gerokai mažesnės, bet jos mokamos ilgesnį laiką. Tačiau, įstatymai nurodo, kad klientas, kuris per trumpesnį laiką grąžina paskolą, turi teisę reikalauti adekvataus palūkanų perskaičiavimo (kai grąžinama anksčiau laiko). Tad, ilgalaikės paskolos būtų saugesnis variantas tiems, kurie nežino ar ateityje galės mokėti dideles įmokas. Ilgesnis terminas siejamas su mažesnėmis įmokomis, kurios mokamos ilgesnį laikotarpį. Paprasčiausiai, tokios paskolos yra šiek tiek saugesnės.

Taip pat reikia žiūrėti kokios palūkanos yra taikomos kreditų įstaigose, sutelktinio finansavimo platformose bei kitur. Palūkanos yra pagrindinis rodiklis, į kurį privalote atsižvelgti. Nelogiška skolintis kosminėmis palūkanomis, kai yra skolinančių kelis kartus pigiau. Skolintis didelėmis palūkanomis nėra tikslo, nes dažniausiai per tokias paskolas galima dar labiau sau pakenkti.

Paskolas, jeigu yra galimybė, reikėtų rinktis su turto įkeitimu. Kodėl naudinga rinktis paskolas su užstatu? Trumpai tariant, kai asmuo yra dirbantis, gaunanti nemažas pajamas, turinti puikią reputaciją ir dar siūlantis turto įkeitimą, toks klientas bus auksinis. Tokie klientai kreditoriams yra patraukliausi, nes jie sukelia mažiausią riziką. Kuo mažesnę riziką sukeliate kreditoriui, tuo mažesnes palūkanas ir kitas geresnes sąlygas jis jums pasiūlys. Tad, kiekvieną pasiūlymą patartina analizuoti individualiai.

 

Vartojimo kreditų palyginimas:

Kreditas:
Terminas:
Filtruoti pagal:
Rikiuoti pagal:
Rasti kreditų pasiūlymai
Rastas vienas kredito pasiūlymas
Nerasta nei vieno kredito pasiūlymo
Daugiau rezultatų

Mėnesio eigoje pritrūkus pajamų bazinių poreikių tenkinimui, tenka ieškoti sprendimų kaip išsisukti iš padėties? Kreditai bedarbiams būtų labai paprastas būdas išvengti finansinio chaoso, bet reikia suprasti – Lietuvoje nedirbantiems asmenims paskolos neišduodamos. Galiojanti tvarka draudžia išduodi vartojimo kreditus bei paskolas asmenims, kurie neturi darbo ar kito tvarių pajamų šaltinio. Asmuo, kuris užimtumo tarnyboje yra registruotas kaip bedarbis, yra priskiriamas prie tų, kurie tiesiog pajamų negauna.

Kreditai bedarbiams negali būti išduodami jau gana ilgą laiką

Jau daugiau nei keleri metai, kaip bedarbiai asmenys negali gauti jokių paskolų. Tačiau, per tą laiką informacijos, ką tokiems asmenims reikėtų daryti, nėra pateikta daug. Pagrindinis būdas, padėsiantis išspręsti finansinius sunkus – pajamų šaltinio susikūrimas. Logiška, kad tik pajamų gavimas leis gauti paskolas, bet aišku – tos pajamos negali būti bet kokio dydžio. Tad, jeigu tikitės gauti paskolą ateityje ir galvojate ką turite daryti, tiesiog atminkite, kad reikia atsikratyti bedarbio statuso.

Kalbant apie paskolas bedarbiams, reikia akcentuoti ir faktą, kad netekus šio statuso, skolinimosi galimybės nesikeičia. Bedarbis asmuo turi išsiregistruoti iš ieškančių darbo registro. Jis turi susirasti pastovų darbą ir gauti tam tikro dydžio atlyginimą. Privaloma dirbti ne mažiau kaip keturis mėnesius iš eilės. Mat, pagal juos bus vedamas gaunamų pajamų vidurkis.

Taip pat kai kurios finansų įstaigos nurodo, kad net ir tuo atveju, jeigu asmuo dirba keturis mėnesius, niekas negarantuoja, kad paskola bus išduota. Matote, jeigu jūs kreipsitės dėl didžiulės ilgalaikės paskolos, o jūsų atlyginimas bus menkas, natūralu, kad negalėsite skolintis daug. Kuo mažesnės pajamos, tuo mažesnį kreditą jūs galėsite gauti. Kreditai bedarbiams visai nesuteikiami, bet atminkite, kad ir atsikračius šio statuso, niekas nieko jums dar negarantuoja.

Finansų ekspertai pabrėžia, kad norintiems sužinoti skolinimosi ribas, reikia įvertinti savo pajamas ir imtis paprasčiausio skaičiavimo. Turite gauti tam tikro dydžio pajamas kas mėnesį, kurios atitiktų kreditingumo vertintino nuostatuose esančius reikalavimus. Atminkite ir tai, kad turimi įsipareigojimai irgi yra be galo svarbūs.

Kreditų bedarbiams palyginimas:

Kreditas:
Terminas:
Filtruoti pagal:
Rikiuoti pagal:
Rasti kreditų pasiūlymai
Rastas vienas kredito pasiūlymas
Nerasta nei vieno kredito pasiūlymo
Daugiau rezultatų

Nenorite pirkti seno transporto? Norite geresnės būklės, bet tam nėra pinigų? Automobilių lizingas yra dažnas reiškinys Lietuvoje, o svarbiausia – tai tikrai yra puikus sprendimas. Norint įsigyti geresnės būklės transportą, nebūtina iš karto turėti labai didelę pinigų sumą. Įsigyti automobilį ar kitą transporto priemonę galima renkantis paskolas arba lizingo paslaugas siūlančias įmonės. Aiškiau kalbant, automobilius lizingu pirkti dažnai yra netgi geriau nei iš karto mokant visą sumą.

 

 

 

Automobilių lizingas turi būti pasirenkamas adekvačiai vertinant pasiūlymus

Kai kuriais atvejais gyventojai apsigauna rinkdamiesi bet kokius pasiūlymus. Tai reiškia, kad dažnai susigundoma pirkti automobilius kas mėnesį mokant dideles ar mažesnes įmokas. Bet, ne visada toks pasirinkimas būna naudingas žmogui. Perkant automobilį lizingu, iš pradžių reikia įvertinti jo kainą, kuri bus sumokama baigiant mokėti įmokas. Jeigu pasirenkama automobilį pirkti kas mėnesį mokant įmokas ir terminą sudarys kokie penkeri metai, turite pasižiūrėti ar įmokos yra adekvataus dydžius. Pasižiūrėkite į palūkanos dydį ir t.t. Turite suskaičiuoti kiek iš viso sumokėsite. Tada matysite ar už automobilį permokėsite ar ne.

Kai kurios bendrovės siūlo paskolas būtent automobilių įsigijimui, o geriausia tai, kad kai kurios iš jų taiko labai žemas palūkanas. Pavyzdžiui, Lietuvoje yra siūlomas automobilių lizingas, kuomet palūkanos yra mažesnės nei metinė infliacija šalyje. Tad, kalbant finansiniais terminais, pirkti automobilį lizingu būtų naudingiau nei mokant visą sumą iš karto. Pabrėžiama, kad dar visada reikia įvertinti papildomus mokesčius.

Kaip bebūtų, automobiliai lizingu pardavinėjami ne visiems žmonėms. Lizingo paslaugos skiriasi nuo vartojimo kreditų. Mat, vartojimo kreditai yra finansinė paslauga, o automobilio pirkimas – pagrindinių poreikių patenkinimas. Tad, perkant transportą lizingu, bus atsižvelgiama į jūsų pajamas, bet jos bus vertinamos šiek tiek nukrypstant nuo įprastos tvarkos. Žinoma, jeigu jūs pajamų negaunate, jokia lizingo paslaugą teikianti įmonė nesutiks su jumis sudaryti sutarties.

Automobilius lizingu įsigyti galima gana paprastai ir nebūtina ieškoti kažkokių specializuotų finansų bendrovių. Kai kurie skelbimų portalai jau nurodo įmones, kurios sutiks būti tarpininku perkant automobilius išsimokėtinai.

Kreditų automobiliui palyginimas:

Kreditas:
Terminas:
Filtruoti pagal:
Rikiuoti pagal:
Rasti kreditų pasiūlymai
Rastas vienas kredito pasiūlymas
Nerasta nei vieno kredito pasiūlymo
Daugiau rezultatų

Greitos paskolos internetu Jūsų verslui, palankiausiomis sąlygomis!

Prispaudė kažkokia netikėta problema ir ieškote būtų kaip pagerinti situaciją? Greitos paskolos ko gero būtų vienas iš efektyvesnių sprendimo būdų. Palankiomis sąlygomis pasiskolinti pinigų galima renkantis kredito įstaigą iš mūsų tinklapyje pateiktų pasiūlymų.
Kreditas:
Terminas:
Rikiuoti pagal:
Rasti kreditų pasiūlymai
Rastas vienas kredito pasiūlymas
Nerasta nei vieno kredito pasiūlymo
Daugiau rezultatų
Back To Top