Kodėl būtina įvertinti savo skolinimosi galimybes?

Manote, kad paskola su mažomis palūkanomis iš esmės pakeistų jūsų finansinę padėtį? Būtent ji padėtų spręsti netikėtai iškilusią bėdą? Norint gauti finansinę pagalbą iš vartojimo paskolas ir kreditus teikiančių įmonių, pirmiausia reikia įvertinti savo skolinimosi galimybes. Tik jos padės suprasti kaip iš esmės atrodote kredito teikėjui – patikimi ar vis dėlto ne.

Skolinimosi galimybes privaloma įvertinti kiekvienam asmeniui

Reikia atminti, kad skolinimosi galimybių įvertinimas yra naudingas tuo, kad tai padeda suprasti realią situaciją. Pavyzdžiui, matydami, kad jūsų skolinimosi galimybės yra per menkos, nes negaunate pakankamai pajamų, žinotumėte kokia yra esminė problema. Tad, jūs jau žinotumėte, kad pajamų trūkumas ne tik kamuoja buitiškai, bet taip pat kenkia ir ateičiai, nes esant bėdai – negausite paskolos.

Kiekvienas asmuo turi įvertinti savo skolinimosi galimybes ir dėl to, kad nežinia kaip ateityje jas vertins finansų įstaigos, darbdaviai ir t.t. Juk neaišku kokie teisės aktai galios po kelių metų ar ilgesnio periodo. Kuo prastesnės skolinimosi galimybės, tuo apskritai prastesnė jūsų ekonominė situacija. Jūs ne tik negausite vartojimo paskolos, bet taip pat neturėsite galimybės pirkti lizingu, o ką jau kalbėti apie būsto paskolas.

Iš anksto savo skolinimosi galimybes galite įvertinti ne tik paskaičiavę pajamų vidurkį, bet ir apžvelgę kredito istorijos ataskaitą. Kiekvienas asmuo turi apskaičiuoti kokią pajamų dalį jis gali skirti kas mėnesį kai tektų mokėti įmokas už paskolas. Pagal paskutinius keturis mėnesius išveskite vidurkį iš gaunamų pajamų (į rankas). Tada gautas vidurkis turi būti apskaičiuojama procentine išraiška. 40 procentų to vidurkio galite skirti įmokų  mokėjimui. Jeigu jau skiriate tokią sumą – jūsų skolinimosi galimybės priėjo ribą. Kol turimų skolų negrąžinsite, tol negalėsite gauti naujos paskolos ar kitų paslaugų išsimokėtinai.

Kredito istorijos ataskaitą analizuoti reikėtų kiekvienais metais. Kas metus žmogus turi teisę ją patikrinti nemokamai. Ten matysite net ir savo kredito reitingą, o ne tik turimus ir anksčiau turėtus įsipareigojimus.

Skolinimosi galimybės kasmet turi būti vertinamos atidžiai, nes tokia procedūra jums patiems leis suprasti ką reikia keisti savo ekonominėje padėtyje.

Vartojimo kreditų palyginimas:

Kreditas:
Terminas:
Filtruoti pagal:
Rikiuoti pagal:
Rasti kreditų pasiūlymai
Rastas vienas kredito pasiūlymas
Nerasta nei vieno kredito pasiūlymo
Daugiau rezultatų