Kokias paskolas reikėtų rinktis?

Ketinate imti paskolą, bet norite pasirinkti tinkamai, kad ateityje nekiltų problemų su įmokų mokėjimu? Kokias paskolas reikėtų rinktis jums – priklauso nuo jūsų situacijos. Ekspertai pažymi, kad reikėtų vadovauti elementariomis taisyklėmis. Jos bent kažkiek padės sumažinti riziką priimti netinkamą finansinį sprendimą. Tad, kaip reiktų pasirinkti pasiūlymą – skaitykite žemiau.

Paskolas reikėtų rinktis pagal terminą ir palūkanas

Bene svarbiausi rodikliai, kurie jūs turėtų dominti pirmiausiai – metinė palūkanų norma ir terminas, per kurį grąžinsite skolą. Paskolos terminas yra labai svarbus. Kai žmogus pasirenka trumpalaikę paskolą, jis per mėnesį ar per kelis turi grąžinti visą paskolą. Tai padaryti geba ne kiekvienas, nes daug kam gali nutikti bėdų, kur teks leisti pinigus. Tad, ekspertai pabrėžia, kad jeigu jau yra poreikis imti paskolą, tuomet reikėtų žvalgytis į ilgesnį kredito grąžinimo terminą.

Ilgesnis įmokų mokėjimo grafikas pasižymi viena savybe – įmokos yra gerokai mažesnės, bet jos mokamos ilgesnį laiką. Tačiau, įstatymai nurodo, kad klientas, kuris per trumpesnį laiką grąžina paskolą, turi teisę reikalauti adekvataus palūkanų perskaičiavimo (kai grąžinama anksčiau laiko). Tad, ilgalaikės paskolos būtų saugesnis variantas tiems, kurie nežino ar ateityje galės mokėti dideles įmokas. Ilgesnis terminas siejamas su mažesnėmis įmokomis, kurios mokamos ilgesnį laikotarpį. Paprasčiausiai, tokios paskolos yra šiek tiek saugesnės.

Taip pat reikia žiūrėti kokios palūkanos yra taikomos kreditų įstaigose, sutelktinio finansavimo platformose bei kitur. Palūkanos yra pagrindinis rodiklis, į kurį privalote atsižvelgti. Nelogiška skolintis kosminėmis palūkanomis, kai yra skolinančių kelis kartus pigiau. Skolintis didelėmis palūkanomis nėra tikslo, nes dažniausiai per tokias paskolas galima dar labiau sau pakenkti.

Paskolas, jeigu yra galimybė, reikėtų rinktis su turto įkeitimu. Kodėl naudinga rinktis paskolas su užstatu? Trumpai tariant, kai asmuo yra dirbantis, gaunanti nemažas pajamas, turinti puikią reputaciją ir dar siūlantis turto įkeitimą, toks klientas bus auksinis. Tokie klientai kreditoriams yra patraukliausi, nes jie sukelia mažiausią riziką. Kuo mažesnę riziką sukeliate kreditoriui, tuo mažesnes palūkanas ir kitas geresnes sąlygas jis jums pasiūlys. Tad, kiekvieną pasiūlymą patartina analizuoti individualiai.

 

Vartojimo kreditų palyginimas:

Kreditas:
Terminas:
Filtruoti pagal:
Rikiuoti pagal:
Rasti kreditų pasiūlymai
Rastas vienas kredito pasiūlymas
Nerasta nei vieno kredito pasiūlymo
Daugiau rezultatų